Změkčovače vody Equo Soft

Změkčovač vody EQUO SOFT slouží pro snížení tvrdosti vody. Je vybaven plně automatickou inteligentní řídící jednotkou zabezpečující chod, regeneraci a zobrazující provozní informace. Nádoba s regenerační pryskyřicí je vyrobena z vysoce kvalitního polypropylénu. Jednoduchá instalace a provoz zařízení.

Co je tvrdá voda

Velmi častým problémem je příliš tvrdá voda. Dle průzkumů se s ní potýká až 2/3 domácností v ČR. Tvrdá voda je taková, která obsahuje vysokou koncentraci rozpuštěného hořčíku a hlavně vápníku, tedy chemicky jde je o Mg2+ a Ca2+ kationty. Tyto ionty se do vody dostávají rozpouštěním hornin, především vápence. Tvrdá voda je tedy problém hlavně podzemních zdrojů vody, méně běžná je u zdrojů povrchových. Tvrdá voda sice není zdravotně škodlivá, má však několik zásadních praktických úskalí, která souvisí především se vznikem vodního kamene.

Vodní kámen je úhlavním nepřítelem myček, praček, varných konvic a mnoha dalších spotřebičů a zařízení, kde pitnou, resp. užitkovou vodu používáme. U praček, ventilů a čerpadel vodní kámen způsobuje zadření. U vodovodního potrubí snižuje průměr a tím i průtok; může způsobit i ucpání. U varných konvic, bojlerů a tepelných výměníků snižuje efektivitu přenosu tepla. V myčkách a pračkách tvrdá voda snižuje efektivitu čistících a pracích prostředků a v neposlední řadě vytváří neestetické skvrny na sklenicích a na sanitě.

Proces změkčení

Probíhá na principu iontové výměny, kdy voda protéká vrstvou silně kyselého katexu (pryskyřice), který na sebe váže ionty vápníku (Ca) a hořčíku (Mg). Ty jsou nahrazovány sodíkem (Na). Tímto jednoduchým procesem je dokončeno změkčení vody. Po nasycení katexu automatický řídící ventil spustí regeneraci změkčovače, při které docházík jeho proplachu 100% solným roztokem (NaCl). K regeneraci změkčovače dochází po vyčerpání maximální kapacity buď okamžitě, případně je možné nastavit tzv. odloženou, ke které dochází většinou v nočních hodinách, kdy nebývá žádný odběr vody. Zařízenípři regeneraci vyplachuje vodu do odpadu

Equo Soft

  • Systém vstřikování
  • 100% netoxický, recyklovatelný a potravinářský materiál (PP)
  • unikátní komora pro separaci tlakové nádoby, tlaková nádoba se jednoduchým svarem a připojením 2” 1/2
  • snadná údržba a čištění bez nutnosti demontáže konstrukce
  • odnímatelné horní víko pro snadný přístup do solanky
  • 1” elektronický ventil s integrovaným BY-PASS
  • protiproudová regenerace
  • napájení: 230 V 50 Hz
  • pracovní tlak: 2 - 8 BAR
  • provozní teplota: 5 - 42 °C

 

       
hp-konzultace hp-doprava hp-servis hp-splatky
Poradíme s výběrem
Po telefonu, nebo online
Expresní dodání
Většina zásilek do 48 hod
Garantovaný servis
Záruční i pozáruční opravy
Prodej na splátky
S námi to zvládnete

 

 

 

Potřebujete pomoc s výběrem. Neztrácejte čas.
Rádi Vám s výběre
m čerpadla hp-cerpadlo-1pomůžeme.
Navrhneme Vám vhodné řešení.
Nebo zpracujeme konkurenční nabídku.

hp-button

   

hp-redl-1Karel Redl
Technik, zákaznický servis
+420 797 850 919
info@reded.cz

 

vyrobci-hp-2