Jak vybrat benzínové čerpadlo

Ať už jste profesionální nebo dobrovolný sbor hasičů, benzínové čerpadlo je nedílnou součástí výbavy. V našem sortimentu naleznete kalová a přenosná plovoucí čerpadla HERON a PAVLIŠ A HARTMANN určená pro doplnění cisternových stříkaček či odčerpávání vody ze zaplavených prostor. Dobře sloužit vám však budou i v zemědělství a na stavbách.

Benzínová čerpadla jsou ideálním pomocníkem při zavlažování zahrad a polí, přečerpávání větších objemů vody jako jsou bazény, rybníky, požární nádrže apod. Kalová čerpadla lze pak použít i pro čerpání vody z výkopů, septiků, kanalizací či pro odčerpání záplavové vody.

18646-2_6065fac7d384453af7721f19-8895101-p-1600Čerpadla jsou vybavena osvědčeným čtyřtaktním motorem s ručním, nebo tranzistorovým, bezkontaktním zapalováním. Kompaktní konstrukce, využívající pevné a lehké slitiny, eliminuje použití převodových řemenů či řetězů a zajišťuje tak zvýšenou spolehlivost a jednoduchou údržbu. Hřídel je osazena vysoce kvalitním keramickým kluzným těsněním s příměsí silikonu.

Typy čerpadel

 • Kalová čerpadla
  Kalová čerpadla se zesílenou konstrukcí a výkonným motorem jsou určená pro odčerpávání znečištěné vody z výkopů, jímek, prostor zatopených při záplavách apod. Umožňuje čerpání čisté i kalné vody s obsahem pevných částic do průměru 25 mm. graf výkonu kalová čerpadla.

 • Proudová čerpadla
  Čerpadla jsou svou konstrukcí a vysokým čerpacím výkonem určena k přečerpávání velkých objemů „čisté“ užitkové vody z rybníků, nádrží, studní, vodních toků a dalších podobných zdrojů, odčerpávání čisté záplavové vody ze zatopených sklepů nebo v zaplavených oblastech, kde je potřeba rychle, spolehlivě a efektivně přečerpat velké množství vody.

 • Tlaková čerpadla
  Tato čerpadla jsou díky své schopnosti vyvinout vysoký tlak přepravované vody vhodná pro napájení tlakových, závlahových a kropicích systémů, dopravu vody s velkým převýšením a další účely, kdy je na tlak kladen větší nárok než na přepravní objem.9806-4_prenosne-plovouci-cerpadlo-ph-poseidon-1-bs

 • Plovoucí čerpadla
  Zařízení jsou určena jednotkám HZS k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů, k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor a dalšímu použití např. v zemědělství, na stavbách apod.


Výkon čerpadla

Při výběru vhodného typu čerpadla zvažte požadovanou hloubku čerpání a dále potřebný poměr výtlačné výšky (tlaku) a přepravního objemu. Stejně, jako u klasických čerpadel, je součástí každého čerpadla Q-H křivka popisující výtlak a průtok. Kalová čerpadla mají značně rozdílný výkon při čerpání čisté, nebo znečištěné vody.

Výkon čerpadla reflektuje minutový průtok a výtlak čerpala. Čím silnější čerpadlo, tím větší výkon. Důležitým parametrem je průchodnost čerpadla, tedy jinými slovy, jak velké částce je čerpadlo schopné čerpat (písek, kamínky, jiné pevné částice). Pro provoz v terénu Vás také bude zajímat orientační spotřeba motoru.