Jak vybrat benzínové čerpadlo

Ať už jste profesionální nebo dobrovolný sbor hasičů, benzínové čerpadlo je nedílnou součástí výbavy. V našem sortimentu naleznete kalová a přenosná plovoucí čerpadla HERON a PAVLIŠ A HARTMANN určená pro doplnění cisternových stříkaček či odčerpávání vody ze zaplavených prostor. Dobře sloužit vám však budou i v zemědělství a na stavbách.

Benzínová čerpadla jsou ideálním pomocníkem při zavlažování zahrad a polí, přečerpávání větších objemů vody jako jsou bazény, rybníky, požární nádrže apod. Kalová čerpadla lze pak použít i pro čerpání vody z výkopů, septiků, kanalizací či pro odčerpání záplavové vody.

18646-2_6065fac7d384453af7721f19-8895101-p-1600Čerpadla jsou vybavena osvědčeným čtyřtaktním motorem s ručním, nebo tranzistorovým, bezkontaktním zapalováním. Kompaktní konstrukce, využívající pevné a lehké slitiny, eliminuje použití převodových řemenů či řetězů a zajišťuje tak zvýšenou spolehlivost a jednoduchou údržbu. Hřídel je osazena vysoce kvalitním keramickým kluzným těsněním s příměsí silikonu.

Typy čerpadel

 • Kalová čerpadla
  Kalová čerpadla se zesílenou konstrukcí a výkonným motorem jsou určená pro odčerpávání znečištěné vody z výkopů, jímek, prostor zatopených při záplavách apod. Umožňuje čerpání čisté i kalné vody s obsahem pevných částic do průměru 25 mm. graf výkonu kalová čerpadla.

 • Proudová čerpadla
  Čerpadla jsou svou konstrukcí a vysokým čerpacím výkonem určena k přečerpávání velkých objemů „čisté“ užitkové vody z rybníků, nádrží, studní, vodních toků a dalších podobných zdrojů, odčerpávání čisté záplavové vody ze zatopených sklepů nebo v zaplavených oblastech, kde je potřeba rychle, spolehlivě a efektivně přečerpat velké množství vody.

 • Tlaková čerpadla
  Tato čerpadla jsou díky své schopnosti vyvinout vysoký tlak přepravované vody vhodná pro napájení tlakových, závlahových a kropicích systémů, dopravu vody s velkým převýšením a další účely, kdy je na tlak kladen větší nárok než na přepravní objem.9806-4_prenosne-plovouci-cerpadlo-ph-poseidon-1-bs

 • Plovoucí čerpadla
  Zařízení jsou určena jednotkám HZS k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů, k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor a dalšímu použití např. v zemědělství, na stavbách apod.


Výkon čerpadla

Při výběru vhodného typu čerpadla zvažte požadovanou hloubku čerpání a dále potřebný poměr výtlačné výšky (tlaku) a přepravního objemu. Stejně, jako u klasických čerpadel, je součástí každého čerpadla Q-H křivka popisující výtlak a průtok. Kalová čerpadla mají značně rozdílný výkon při čerpání čisté, nebo znečištěné vody.

Výkon čerpadla reflektuje minutový průtok a výtlak čerpala. Čím silnější čerpadlo, tím větší výkon. Důležitým parametrem je průchodnost čerpadla, tedy jinými slovy, jak velké částce je čerpadlo schopné čerpat (písek, kamínky, jiné pevné částice). Pro provoz v terénu Vás také bude zajímat orientační spotřeba motoru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení