Ponorné čerpadlo Ruche 1S (typ Malyš), spodní sání, kabel 15m

Kód: ED0411
2 790 Kč 2 306 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024

Výtlak 63 m, průtok 16 l/min, napětí 230 V, kabel 15 m, průměr soustrojí 102 mm, výtlačná přípojka 1/2", hloubka ponoru max. 10m, vibrační ponorné čerpadlo pro čerpání čisté a mírně zkalené vody

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ponorné čerpadlo RUCHE 1S slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot. Je vhodné k zásobování vodou na chatách, chalupách, na zalévání zahrad, mytí automobilů apod. Obsluha čerpadla je velmi jednoduchá. Malé vnější rozměry umožňují použití i ve vrtaných studních již od průměru 110 mm (převážná většina vrtů vyhovuje). U ponorného čerpadla RUCHE 1S oceníte malou hmotnost, nízkou spotřebu elektrické energie, snadnou přemístitelnost a instalaci k provozu.

- slitina hliníku a ušlechtilá nerezová ocel
- tepelná ochrana motoru TEXAS INSTRUMENTS

Upozornění:

  • Ponorné čerpadlo není vhodné k trvalému provozu (například umělé potůčky, vodopády, vodotrysky).
  • Po 2 hodinách nepřetržitého chodu je nutné ho na 20 minut vypnout.

Ruche 1S má spodní sání, což znamená, že za určitých podmínek dokáže vyčerpat více vody než čerpadlo RUCHE 2T (horní sání). Je-li však čerpadlo příliš u dna, může nasát nečistoty, což v případě umístění do vrtané studny zpravidla nehraje příliš velkou roli. Oproti čerpadlu Ruche 2T je možné čerpadlo RUCHE 1NG ponořit až 10 m pod hladinu.


Popis vybračního ponorného čerpadla Ruche 1S

Ponorné čerpadlo RUCHE 1S je vybaveno tepelnou pojistkou TEXAS INSTRUMENTS, která jej automaticky odpojí v případě přehřátí pracovní cívky. Po vychladnutí se elektrický obvod opět sepne. Tímto je cívka chráněna proti spálení a ponornému čerpadlu se nezkracuje životnost.

Čerpadlo je konstruováno jako ponorné. Pracuje na principu elektromagnetu. Statorová cívka přitahuje kotvu ve frekvenci napájecího napětí a ta uvádí do pohybu pracovní pryžový píst. Ponorné čerpadlo RUCHE 1S tedy pracuje jako vibrační. Všechny pohyblivé části čerpadla jsou uloženy v silenblocích.

Těleso ponorného čerpadla je vyrobeno z hliníkových slitin, pracovní pohyblivé části z pryže. Ponorné čerpadlo pracuje v režimu S3 -2h/20 min. To znamená, že po 2 hodinách nepřetržitého chodu je nutné ponorné čerpadlo na 20 minut vypnout. V případě, že se toto neučiní, dochází ke škodlivému namáhání cívky čerpadla. Může dojít k vypnutí samočinnou tepelnou pojistkou. Po schládnutí tepelná pojistka ponorné vibrační čerpadlo RUCHE 1S opět zapne.

Zapnutí a vypnutí ponorného čerpadla: Čerpadlo RUCHE 1NG se uvádí do provozu zasunutím vidlice pohyblivého přívodu do elektrické zásuvky a vypíná jejím vytažením. Ponorné čerpadlo nesmí být v žádném případě zavěšeno na přívodním kabelu! Ponorné čerpadlo upevňujeme za otvor ve vrchním nálitku na závěsnou šňůru, která je k němu dodávána, nebo na silonové lanko.

Používání vibračního ponorného čerpadla Ruche 1S lze usnadnit zakoupením domácí vodárny DV1 jenž je vybavena tlakovým spínačem, který jednoduchým postupem napojíte kamkoliv na vodovodní soustavu. Při úbytku tlaku (otevření kohoutku) tlakový spínač domácí vodárny DV1 zapne ponorné čerpadlo a naopak při natlakování soustavy (zavření kohoutku) vypne ponorné čerpadlo. Tímto vynecháte krok zapojování a vypínání pomocí napájecího kabelu, pouze otočíte kohoutkem a voda teče!

Doplňkové parametry

Kategorie: Ponorná čerpadla do studní
Záruka: 2 roky + 2 měsíce
? Výtlak [m]: 63
? Průtok [l/min]: 16
? Napětí [V]: 230
? Kabel [m]: 15
? Průměr soustrojí [mm]: 102
? Výtlačná přípojka [coul]: 1/2"
? Plovák: Ne
? Výkon [kW]: 0,22
? Hloubka ponoru [m]: 10
? Průměr čerpadla [coul]: 4"
? Konstrukce: Membránové
? Kondenzátor: Integrovaný
? Atest na pitnou vodu: Ne
? Regulace otáček: Ne
:: ::
Hmotnost: 3,3 kg
Kód výrobce: R1S-15
Spolehlivost: 100%
Distribuce: Česká republika

Jak vybrat ponorné čerpadlo?

5
14x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
BS Avatar autora | 3.5.2024
dobře pracuje
5
LH Avatar autora | 5.4.2023
Výkonné čerpadlo,delší dosah,než je uvedeno. My využili na chatě,od řeky 80 metrů a pracuje naprosto bezchybně.
5
BB Avatar autora | 16.3.2023
Kvalitné čerpadlo, z ponúkaných a vyskúšaných čerpadiel je najlepšie.
5
JB Avatar autora | 22.12.2022
Spolehlivé čerpadlo, doporučuji!
5
Avatar autora | 1.12.2022
očekávání bylo splněno = spokojenost.
5
FL Avatar autora | 24.9.2022
Protože skoro těch 30 dní stále pršelo, čerpadlo jsem důkladně nevyzkoušel. Jinak za těch pár dní velice spokojený. I přiložená výbava.
5
MS Avatar autora | 31.8.2022
S čerpadlem jsem velmi spokojen .
4
MV Avatar autora | 9.12.2021
trošičku hlučný, ale jinak vše ok
5
Avatar autora | 25.6.2021
Čerpadlo pracuje bez problémů. Pouze o maličko hlučnější než původní. Doporučuji použít připojovací hadici 5/8" nebo 3/4". Hadice 1/2" má vnitřní průměr 12,5-13 mm, Připojovací výstup na čerpadle je 19 mm.
4
IP Avatar autora | 29.5.2021
zatim maka jak ma
5
Avatar autora | 16.11.2020
Čerpadlo jsem vyskoušel a jsem snim spokojen
5
JR Avatar autora | 27.7.2020
Spokojenost
5
KP Avatar autora | 20.5.2020
čerpadlo pracuje dobře, je v provozu asi jednou až dvakrát denne, vždy 10 až 15 minut, ale jen na polévání na zahradě v době sucha. Jsem naprosto spokojen - ale - POSLETE MI ZARUCNI LIST. Už jsem o něj jednou žádal, ale nic se neděje. stále doufám a zdrvím K. Pavelka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

1_logo_alfapumpyDomácí vodárny a čerpadla Alfapumpy jsou vyrobeny s použitím nejnovějších technologií jako jsou tepelné ochrany motoru, keramické ucpávky, měděná vinutí motorů a další kvalitní materiály.

Tato čerpadla nenaleznete v regálech supermarketů, ale pouze u odborných prodejců, kteří vám vždy ochotně poradí s výběrem a použitím čerpadla. Všechna ponorná čerpadla jsou vyráběna a testována s maximální pečlivostí a mají zajištěn kvalitní záruční a dlouhodobý pozáruční servis. Sortiment značky zahrnuje ponorná čerpadla kalová čerpadla, vibrační (typ Malyš), vřetenová, čerpadla samonasávací a domácí vodárny. Tato čerpadla si našla oblibu o celé řady zákazníků.

Kategorie

Ponorná čerpadla Alfapumpy - Kalová čerpadla Alfapumpy - Domácí vodárny Alfapumpy

Nenašli jste, co jste hledali? Hledáte náhradu za staré čerpadlo, náhradní díly? Chcete individuální cenovou nabídku?
Jsme tu pro vás.

hp-redlKarel Redl
technik, zákaznický servis

+420 797 850 919 | info@reded.cz

 

Nabídka zboží ALFA PUMPY