Jak čerpat vodu z IBC kontejneru

IBC kontejnery jsou oblíbeným a praktickým zásobníkem vody na zahradě, chatě, stavbě apod. Pokud chcete dopravovat vodu na delší vzdálenosti, nebo například používat vodu k zavlažování, nabízí se několik řešení, jak využít zahradní čerpadlo.

Varianty zapojení:


Ponorné čerpadlo

ibo_v1

Ponorné čerpadlo musí být dostatečně úzké, aby prošlo hrdlem IBC kontejneru. Důležité je hlídání hladiny, resp. ochrana proti běhu na sucho. Voda při využití čerpadla může rychle dojít. Ideální je tedy volit model čerpadla s plovákem.


Samonasávací čerpadlo se sacím košem

ibo_v2

Další variantou je umístit čerpadlo mimo IBC kontejner. Jde o pohodlné řešení - čerpadlo snadno demontujete, pokud ho právě nevyužííváte, případně před zimou. Ideální je zvolit čerpadlo s integrovanou řídící jednotkou a automatickou funkcí start / stop. Tato čerpadla mají ochranu proti běhu na sucho.

Samonasávací čerpadlo pod nátokem

v3

Posledním ze standardních řešení je instalace čerpadla pod nátokem. Ať už přímo, nebo jako odbočka vedle kohoutu pro přímý odběr vody. Výhodu je zejména bezúdržbový provoz, spolehlivá práce čerpadla a využití maximálního množství vody ze zásobníku.

product
Potřebujete poradit?

hp-redlKarel Redl
technik, zákaznický servis

+420 797 850 919 | info@reded.cz