Trápí vás tvrdá voda? Změkčovač vody zvýší komfort bydlení

Vimg-zmekcovac domácnostech využívajících tvrdou až velmi tvrdou vodu jsou vhodným řešením katexové změkčovače. Problémy spojené se zvýšenou tvrdostí vody se týkají nejen některých vodovodních řadů, ale také vod z vlastních zdrojů. Typickými zástupci jsou pak zdroje v krasovém či vápencovém podloží.

V případě řešení pomocí změkčovačů typu IVAR.DEVAP-KAB se jedná se o technologii úpravy vody, kde je využívána iontová výměna. Při aplikaci tohoto typu zařízení jsou zachycovány ionty vápníku a hořčíku, které jsou spojené s tvorbou vodního kamene.

Instalací vhodného změkčovače vody lze získat kontrolu nad tvorbou vodního kamene v objektu. Zásadní výhodou je zajištění teplosměnných ploch před zarůstáním minerální inkrustací a následného snižování výkonu spotřebiče. Díky omezení tvorby vodního kamene dochází k prodloužení životnosti spotřebičů v celé domácnosti.

Změkčení vody je také otázkou komfortu, kdy dochází k ochraně citlivých vodovodních baterií, výtokových míst, sprchových, případně masážních hlavic, setů a hlavových stropních sprch. Snížením nánosů běžně nerozpustného vodního kamene je usnadněno čištění a úklid sanitárních prvků domácnosti.

Změkčovač IVAR.DEVAP-KAB je kompaktní zařízení, které je instalováno na patu objektu, na hlavní přívod vody. Připojení je vybaveno bypass obtokem, pro případnou regulaci. V místě instalace je vyžadována možnost napojení na kanalizační odpad. Odpad může být, díky tlaku v systému, vyveden o patro výše. Lze vyvést případně do vyšších pater, dovolují-li to parametry zdroje vody.

Napájení je zajišťováno pomocí trafa, s regulovaným napětím na 12 V. Spotřebním materiálem této technologie je voda používaná pro proplach a regenerační tabletovaná sůl. Zařízení řady IVAR.DEVAP-KAB jsou vybavena kvalitně zpracovanými jednotkami výrobce CLACK corp. vyrobených ve Spojených státech. Díky použití těchto jednotek je možné programovat regenerace katexové náplně s co možná nejúspornějšími parametry. Uživatelská obsluha spočívá pouze v doplňování regenerační tabletované soli, a to v časovém horizontu několikrát za rok.

Výhody změkčovačů IVAR.DEVAP-KAB:

  • nízká spotřeba energie
  • plynule nastavitelná výstupní tvrdost za změkčovačem
  • kompaktní rozměry kabinetního provedení
  • osvědčené a kvalitní řídící jednotky výrobce CLACK corp
  • atest pro trvalý styk s pitnou vodouChcete-li se dozvědět více o změkčovačích, máte zájem o instalaci změkčovače, nebo potřebujete konzultovat možnost využití, neváhejte se na nás obrátit. Volejte 797 850 919 (8-16 h), nebo piště na info@reded.cz.

Zdroj:

IVAR CS spol. s r.o., Lukáš Markovič, technický manažer (upraveno)
https://www.ivarcs.cz/clanky/zmekcovani-vody-zvyseni-komfortu-bydleni-a-ochrana-spotrebicu-59/