Jaké vybrat čerpadlo

Vážení zákazníci, obracíte se na nás pro rady ohledně výběru čerpadel a my jsme za to maximálně rádi. Jsme rádi, že si vážíte našich zkušeností a jste ochotni si nechat poradi od odborníků. Řada z vás řeší při výběru čerpadla mnohdy podobné situace, ať už se jedná o využití, nebo parametry.

Připravili jsme proto speciální sekci, která bude obsahovat reálné dotazy a návrhy řešení. Věříme, že Vám to pomůže zorientovat se v široké nabídce produktů, nasměrovat správným směrem a udělat si představu o případně ceně realizace, které jistě také hraje svou roli při pořizování nového čerpadla. Pokud budete potřebovat, stále platí, že se na nás můžete obracet.

Rádi Vám poradíme s výběrem čerpadla.  Volejte 797 850 919 (8-16 h), nebo pište na info@reded.cz.

Čerpadlo pro zásobování obecního vodojemu, min. 20m3 / hod

vodojemDobrý den, potřebjeme čerpadlo pro zásobování vodojemu. Minimání objem 20m3/hod. Jedná se čerpadlo umístěné ve vrtu, průměr 600mm. Hloubka vrtu 25m, Čerpadlo je nainstalováno do hloubky 15m. Vydatnost vrtu je dobrá při čerpání vody nedojde k poklesu hladiny až na čerpadlo, vydatnost 5,74 l/s při snížení hladiny o 8m. Hladina vody je plných 25 m.

Jedná se o čerpání vody do vodojemu ve vzdálenosti 250m, převýšení hladin vodojemu a vrtu je 35m. Celkový rozdíl výšky je 50m. Výtlačné potrubí je PE DN100. Původní čerpadlo jsme měli jištěné proti běhu na sucho pomocí ponorných sond. Požadujeme čerpadlo s hlídáním teploty motoru čerpadla. Požadovaný objem vody min. 300 l/min (20m3/hod). Tlak neřešíme voda jde do vodojemu.

Na základě uvedených skutečností jsme dodali následující řešení:

  • Čerpadlo EV 30M06 Rp3" 5,5kW + kabel 20m
  • Ochrana běhu na sucho Tline 20
  • Chladící plášť DN200
  • Montážní a spojivací materiál


Celková cena řešení cca 30 000 Kč bez DPH.

 

Čerpadlo do studny na zalévání zahrady

4740-1_umbra-imgDobrý den, potřeboval bych čerpadlo do studny na zalévání zahrady. Studna je 20m hluboká. Vzdálenost by byla max 50 metrů. Jedná se o vrtanou studnu, průměr 200 cm, půjde o novou instalaci, voda je úplně čistá. Hladina vody 4 metry. Pozemek je bez převýšení. Zavlažování pouze hadicí. Napájení potřebuji 230V a kabel aspoň 15 metrů. Co mi prosím můžete doporučit? Děkuji. 

Na základě uvedených informací jsme zákazníkovi doporučili automatické čerpadlo Umbra Acuastop 60. Čerpadlo má integrovanou řídící jednotku, integrovaný plovák a hlídání hladiny. Není tedy potřeba dokupovat žádné příslušenství, které by hlídalo provoz čerpadla.

Čerpadlo spíná na základě poklesu tlaku. Pokud uživatel otevře kohoutek, nebo stiskne stříkací pistoli, čerpadlo automaticky zapne. V opačném případě čerpadlo dotlakuje systém a opět vypne. Vše je zcela automatické a nemusíte se o nic dalšího starat. Celý systém může končit postřikovačem, případně nad studnou ukončit kohoutem a zavírat přívod zde.

 

Čerpadlo pro zavlažování zahrady, kopaná studna, hloubka 12 m

red-121Dobrý den, potřeboval bych pomoci resp.výběrem čerpadla na zalévání zahrady. Studna je hluboká 12,2m, hloubka vody je 2,5m. Šíře je pak cca 1,2m. Potřebuji čerpadlo, které bude fungovat nejlépe automaticky. Maximální vzdálenost po zahradě cca 60m. Po otevření odběru vody sepne a čerpá vodu a uzavřením hadice vypne. Studna je stará více jak 80let. Při měření vody jsem na dně zaznamenal nějaké „bahýnko“. Můžete mi poradit vhodný model?

Na základě výše uvedeného uvedeného jsme zákazníkovi doporučili automatickou vodárnu EASY PUMP E-DEEP 1200 X-RING. Čerpadlo je plně automatické, reaguje na úbytek tlaku v systému. Tedy jak píše zákazník, po otevření kohoutu (nebo jiného odběrného místa) čerpadlo sepne, po uzavření vypne.

Zároveň má integrovaný plovák, takže se nestane, že by čerpadlo běželo „na scuho“. Model X má proti standardnímu provedení se spodním sáním navíc plovoucí sání a voda je nasávána v prostoru nad čerpadlem. Maximální výtlak čerpadla je 46 m. Při uvedených ztrátách cca 20m se pracovní bud pohybuje okolo 70 l / min, což pohodlně stačí pro zavlažování zahrady s dostatečným tlakem.

plovouci-saniKompletní sestava: