Ponorná vibrační čerpadla Malyš

Předchůdce čerpadel typu Malyš byl pravděpodobně zkonstruován pro potřeby americké armády - malý, lehký a konstrukčně velmi jednoduchý. Již z výroby bylo čerpadlo navrženo na jedno použití s minimálními náklady na výrobu.

Konstrukce čerpadla měla řadu výhod, což naštěstí zabránilo tomu, aby tento typ čerpadla upadl v zapomnění. Naopak, v Rusku se toto malé čerpadlo dočkalo velkého ohlasu a získalo své dodnes užívané označení Malyš. Malyš znamená v ruštině malý chlapec, což velmi vystihuje technické parametry tohoto čerpadla - nízká váha a malé rozměry. Oproti armádní verzi bylo konstrukčně zdokonaleno a mezi lidmi se proto stalo velmi žádané. Vibračním čerpadlům se z tohoto důvodu vžilo dodnes často užívané označení Malyš, i když dnes technologie pokročila a moderní ponorná vibrační čerpadla jsou mnohonásobně kvalitnější.

Na co si dát pozor

Vibrační čerpadla jsou principielně velmi jednoduchá (prakticky všechna vycházejí z vysoce promyšlené a ověřené konstrukce čerpadel Malyš), ale právě díky principu funkce jsou velmi náročná na technologii výroby a použité konstrukční materiály. Cena solidních vibračních čerpadel se pohybuje cca od 2000 Kč po 3000 Kč. Mezi tato čerpadla patří například čerpadla značky RUCHE, ROB a Herkules.

Ale trh je také zaplaven velmi levnými vibračními čerpadly (okolo 1200 Kč) - která zdánlivě vypadají stejně a mají i stejné parametry jako osvědčené a kvalitní výrobky, avšak jejich technologické a materiálové zpracování je doslova zoufalé. Kvalita, spolehlivost a životnost takovýchto čerpadel bývá mnohdy mizivá. Často jsou tyto výrobky prakticky neopravitelné a zkonstruovány právě tak, aby jen tak tak vydržely povinnou záruční dobu. Proto je vždy na pečlivém zvážení, co od tohoto čerpadla očekáváte a tomu přispůsobit volbu.

Novodobé čerpadlo Malyš

Čerpadla RUCHE, která jak již bylo řečeno, vychází z čerpadel Malyš, se dnes vyrábí s vyššími užitnými nároky než tomu bylo dříve. Při výrobě jsou užívány odolné a trvanlivé materiály - nerez, hliník, měď a stejnou měrou je kladen důraz na spolehlivost a bezpečnost. Čerpadla musí splňovat všechny nezbytné bezpečnostní prvky a navíc jsou chráněny bezpečnostními tepelnými pojistkami, které prodlouží životnost a zabrání jejich zničení. K čerpadlům jsou poskytovány nadstandardní záruky a kvalitní servis. Čerpadla RUCHE od firmy Alfapumpy tak původní Malyše překonávají - jsou spolehlivější, odolnější s vyšší přidanou hodnotou v podobě kvalitního servisu (náhradní díly lze dokupovat). Vysoká užitná hodnota a nízká spotřeba, taková jsou novodobá čerpadla Malyš tedy RUCHE.

Čerpadla Ruche 1NG a Ruche 2T v nabídce.

Pozn. Lidé často tato čerpadla hledají také jako čerpadla Mališ.

Zdroj: http://www.ponorna-cerpadla.cz/cerpadla-malys-217016