Vážení zákazníci, v pondělí 4.7. bude infolinka mimo provoz. Děkujeme za pochopení.

Ponorná vibrační čerpadla Malyš

Předchůdce čerpadel typu Malyš byl pravděpodobně zkonstruován pro potřeby americké armády - malý, lehký a konstrukčně velmi jednoduchý. Již z výroby bylo čerpadlo navrženo na jedno použití s minimálními náklady na výrobu.

Konstrukce čerpadla měla řadu výhod, což naštěstí zabránilo tomu, aby tento typ čerpadla upadl v zapomnění. Naopak, v Rusku se toto malé čerpadlo dočkalo velkého ohlasu a získalo své dodnes užívané označení Malyš. Malyš znamená v ruštině malý chlapec, což velmi vystihuje technické parametry tohoto čerpadla - nízká váha a malé rozměry. Oproti armádní verzi bylo konstrukčně zdokonaleno a mezi lidmi se proto stalo velmi žádané. Vibračním čerpadlům se z tohoto důvodu vžilo dodnes často užívané označení Malyš, i když dnes technologie pokročila a moderní ponorná vibrační čerpadla jsou mnohonásobně kvalitnější.

Na co si dát pozor

Vibrační čerpadla jsou principielně velmi jednoduchá (prakticky všechna vycházejí z vysoce promyšlené a ověřené konstrukce čerpadel Malyš), ale právě díky principu funkce jsou velmi náročná na technologii výroby a použité konstrukční materiály. Cena solidních vibračních čerpadel se pohybuje cca od 2000 Kč po 3000 Kč. Mezi tato čerpadla patří například čerpadla značky RUCHE, ROB a Herkules.

Ale trh je také zaplaven velmi levnými vibračními čerpadly (okolo 1200 Kč) - která zdánlivě vypadají stejně a mají i stejné parametry jako osvědčené a kvalitní výrobky, avšak jejich technologické a materiálové zpracování je doslova zoufalé. Kvalita, spolehlivost a životnost takovýchto čerpadel bývá mnohdy mizivá. Často jsou tyto výrobky prakticky neopravitelné a zkonstruovány právě tak, aby jen tak tak vydržely povinnou záruční dobu. Proto je vždy na pečlivém zvážení, co od tohoto čerpadla očekáváte a tomu přispůsobit volbu.

Novodobé čerpadlo Malyš

Čerpadla RUCHE, která jak již bylo řečeno, vychází z čerpadel Malyš, se dnes vyrábí s vyššími užitnými nároky než tomu bylo dříve. Při výrobě jsou užívány odolné a trvanlivé materiály - nerez, hliník, měď a stejnou měrou je kladen důraz na spolehlivost a bezpečnost. Čerpadla musí splňovat všechny nezbytné bezpečnostní prvky a navíc jsou chráněny bezpečnostními tepelnými pojistkami, které prodlouží životnost a zabrání jejich zničení. K čerpadlům jsou poskytovány nadstandardní záruky a kvalitní servis. Čerpadla RUCHE od firmy Alfapumpy tak původní Malyše překonávají - jsou spolehlivější, odolnější s vyšší přidanou hodnotou v podobě kvalitního servisu (náhradní díly lze dokupovat). Vysoká užitná hodnota a nízká spotřeba, taková jsou novodobá čerpadla Malyš tedy RUCHE.

Čerpadla Ruche 1NG a Ruche 2T v nabídce.

Pozn. Lidé často tato čerpadla hledají také jako čerpadla Mališ.

Zdroj: http://www.ponorna-cerpadla.cz/cerpadla-malys-217016

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení