Všechno nejlepší! SIGMA slaví 150 let

Sigma_logo_150Největší český výrobce čerpadel SIGMA PUMPY HRANICE slaví letos 150 let od svého založení bratry Sigmundy. Ačkoliv tlak východnícho trhu a výrobků konkurenčních firem odsouvá tuzemského výrobce z popředí zájmu, čerpadla značky SIGMA stále patří u zákazníků mezi nejoblíbenější čerpadla zejména pro své kvalitní zpracování a dostupnost náhradních dílů.

Roku 1868 řemeslník Ludvík Sigmund zakládá v Lutíně pumpařskou firmu. Začíná s výrobou dřevěných stojanových pump a vodovodů. Firma se rychle rozvíjí a najímá první pracovníky. Od zakladatele přebírají firmu jeho synové Jan a František v roce 1894. Je zahájeno opracování kovů a výroba kovových částí pump. Firma získává věhlas v oboru vrtání studní a staveb vodovodů.

Začátkem 20. století jsou registrovány ochranné známky „SIGMA“ a „Neptunův trojzubec", které jsou charekteristickým znakem firmy dodnes.

Ve 30. letech vzniká výrobní řada legendárních ponorných čerpadel NAUTILA určených pro hluboké a vrtané studny. Málo známý je fakt, že s využitím právě těchto čerpadel probíhalo odvodňování a průzkum propasti Macocha a přilehlých jeskynních komplexů. Dnes zobecnělý pojem darling také pochází z dílny Sigmundů, kteří pod tímto označením jako první začínali vyrábět domácí vodárny.

Jak vidno, Sigmundové dali světu v oblasti čerpací techniky řadu nápadů, výrobků a inovací, díky kterým ve své době patřili mezi lídry tuzemského i světového trhu. Dnes po řadě organizačních změn sídlí výroba čerpadel SIGMA v Hranicích na Moravě, dál se věnuje výrobě zejména tradičních čerpadel do studen a vrtů, domácích vodáren a výrobě čerpadel pro průmyslové aplikace.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení