Nyní u nás zaplatíte přes Apple Pay

Apple Pay je platební metoda, která umožňuje jednoduché placení přes kartu uloženou v Apple Wallet. Apple Wallet (Peněženka) je mobilní aplikace, která uživatelům i iOS operačním systémem umožňuje nahrávat nejen platební karty, ale například i karty věrnostní nebo na MHD, společně s dalšími doklady.

Platit přes Apple Pay uživatel může jak v kamenných obchodech, tak na internetu. Apple Pay platba na internetu je pak v zásadě stejná, jako platba kartou online. Výhodou je, že na rozdíl od běžné platby kartou online uživatel v případě Apple Pay nemusí opisovat číslo karty a další údaje.

Skvělé také je, že pokud uživatel používá zařízení, které podporuje biometriku (Touch ID v případě vybraných typů Macbook nebo Face ID u iPhone verze X a výše), platbu potvrdí otiskem prstu nebo skenem obličeje. Avšak platba je pro uživatele velmi snadná i v případech, kdy jeho zařízení biometriku nepodporuje – v takovém případě uživatel platbu potvrdí heslem.

Sečteno, podtrženo, Apple Pay je nejsnadnější a nejpohodlnější způsob platby všechny uživatele produktů značky Apple.

Platba s Apple Pay je podobná jako platba kartou, jen s tím rozdílem, že nemusíte opisovat číslo karty a další údaje.

Jak jako uživatel pomocí Apple Pay zaplatíte?

  • Vyvolání platební brány vyberte ze seznamu platebních metod Apple Pay.
  • Poté se vám zobrazí stránka s upřesňujícími pokyny, na které kliknete na tlačítko Apple Pay.
  • Následně se vám zobrazí stránka, na které vybere kartu uloženou v nastavení Apple Pay.
  • V dalším kroku potvrdíte zaplacení vaší platby. V případě, že váš iPhone podporuje službu Face ID, můžete platbu potvrdit postranním tlačítkem vašeho telefonu. Pokud váš iPhone biometriku nepodporuje, budete vyzváni k zadání hesla 3D Secure.
  • Apple Pay vám zobrazí hlášku, že je platba hotova.
  • V posledním kroku vám platební brána GoPay zobrazí zelený symbol Hotovo. Platba je tímto úspěšně zaplacena. Zároveň vám z GoPay přijde e-mail s potvrzením úspěšně zaplacené platby