Nová oběhová čerpadla EVOSTA2 a EVOSTA3

Moderní technologie synchronního motoru s permanentním magnetem a frekvenčním měničem zajišťuje u nové řady oběhových čerpadel EVOSTA2 a EVOSTA3 vysokou účinnost ve všech aplikacích a přináší nemalé výhody v oblasti úspory energie. Nová oběhová čerpadla EVOSTA2 lze použít u topných systémů se solárními panely pro cirkulaci teplé vody, nyní také pro klimatizační systémy a představuje nejnovější evoluci ve spolehlivosti, komfortu a také v jednoduchosti použití a údržby.12723-image-evosta2-a-3.ifresize-2000x2000

EVOSTA2 plně nahrazuje předchozí řadu a je také ideální jako náhrada za stará třírychlostní oběhová čerpadla, protože má kompaktní rozměry. Jediný model čerpadla může pokrýt dopravní výšku 4, 5 a 6 metrů.

Zcela nová řada oběhových čerpadel EVOSTA3 nahrazuje původní řadu EVOTRON. Jedná se o první chytré oběhové čerpadlo EVOSTA3, které nabízí jedinečné vlastnosti, zejména zlepšení výkonu systémů, kompaktní rozměry, kvalitu zpracování, inovativní materiály a technické řešení, to vše dělá z produktu EVOSTA3 vysoce účinné a spolehlivé oběhové čerpadlo, které se zároveň snadno instaluje. Díky jeho možnostem využití a účinnosti je EVOSTA3 ideálním řešením pro domovní klimatizační a topné systémy.

Nastavení čerpadel EVOSTA2 a EVOSTA3 lze upravit na ovládacím čelním panelu pomocí jediného tlačítka. Tři diody na přístroji ukazují aktuální nastavení a řada EVOSTA3 má navíc displej s okamžitou spotřebou energie a dalšími zobrazeními stavu čerpadla.

Stupeň krytí IPX5 zabrání vniknutí vody. Problém s vlhkostí například u klimatizačních systémů a vůbec vniknutí vody do mechaniky a hlavně do elektroniky našich výrobků nehrozí. Stupeň krytí IPX5 je testován pomocí proudu stříkající vody tryskou 6,3 mm na slabá místa a otvory, aniž by došlo k infiltraci do zařízení.

Čerpadla EVOSTA2 a EVOSTA3 jsou navržena s čelní elektronikou a odvzdušňovací zátkou, aby byl umožněn přístup k hřídeli pro její případné odblokování. Plášť motoru je vyroben z nerezové oceli AISI 304 a zajišťuje maximální komfort a dlouhou životnost, i v případě klimatizačních systémů.


Zdroj: https://www.ivarcs.cz/clanky/nova-obehova-cerpadla-evosta2-a-evosta3-evoluce-v-elektronice-48/
David Kreuzer, technický manažer, IVAR CS spol. s r.o., 15.8.2018 (upraveno)