Instalace ruční pumpy

Tradinčí ruční pumpa je k vidění jako běžná součást studní. Jednoduchý mechanický systém pro dopravování vody ses stal oblíbeným řešením pro soukromé i obecní studny. Možná právě od toho název pro ruční pumpy STANDARD.

Varianty
Zavedené provedení představují ruční pumpy STANDARD, které se vyrábí ve dvou provedeních.

STANDARD II - Po instalaci slouží pouze k přímému odběru vody (běžná pumpa)
STANDARD T - Po instalaci slouží k přímému odběru vody, ale v případě potřeby také k její dopravě do vyšších poloh, pro plnění zásobníků vody, nebo postřikování hadicí (čerpadlo je opatřeno uzavřenou tlakovou hlavou a výtok bajonetovým uzávěrem).

Rozdíl je patrný v provedení čerpadla a také v ceně čerpadel. 


Hloubka studny
Ruční pumpa je vhodná pro dopravu vody z hloubek do 30 m. Dopravní výšku určuje výběr pracovního válce. Pracovní válec je nezbytný pro čerpání vody a není součástí dodávky. Na obrázku vidíte rozkres celého příslušenství a jeho umístění.

Pracovní válec 306/90 - Hloubka studny 4-15 m
Pracovní válec 306/75 - Hloubka studny 16-22 m
Pracovní válec 308/65 - Hloubka studny 23-30 m

Příslušenství
K instalaci stojanového čerpadla je mimo pracovní válec potřeba ještě další příslušenství.

Ruční stojanová čerpadla STANDARD s vysokým výtokovým stojanem jsou určena k čerpání vody pitné nebo užitkové bez mechanických příměsí. Proto je vhodné umístit sací koš ode dna, aby čerpadlo nenasávalo kaly a písky.


Zazimování a údržba
Ruční pumpu je na potřeba na zimu odstavit a řádně odvodnin, nebo dostečně zabezpečit proti promrznutí. Rozpínání vody mrazem může způsobit roztržení a nevratné poškození čerpadla. Všichni dobře známe "navlečený jako pumpa".

Mechanické součásti pumpy se časem opotřebují. Výměna není složitá a náhrada je podstatně levnější než výměna celého čerpadla. Náhradí díly pro ruční pumpy najdete také v naší nabídce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení